הרזיה עם סידן – קלמג סטרס

לא מזמן נתקלתי במאמר שטוען שסידן עוזר לירידה במשקל. ובכן, הדבר היחיד שאני יכולה לומר על זה הוא שהגוף זקוק לכל אבות המזון כדי לתפקד כראוי. זה כל כך בסיסי לתפקוד התקין של גוף, שאני אפילו לא מרגישה שאני צריכה לטעון זאת, אך לאור המספר העצום של אנשים שחווים בעיות משקל ואחרות, אני מרגישה צורך להגיד את זה.

גוף זקוק לכל אבות המזון כדי לתפקד כראוי, וזה כולל שליטה על על משקל.

מינרלים הם המפתח לתפקוד התקין של גוף. אם יש לך את כולם, הגוף שלך מתפקד בצורה נכונה שזה כולל שליטה על המשקל. מינרלים הם כמו מצתים במכונית שלך. הם “מציתים” את התגובות הכימיות בגוף כדי שיתבצעו כראוי, וסידן, בהיותו המינרל הנפוץ ביותר, הוא כמובן חשוב מאוד. אם אין לך מספיק אותו, התפקוד יהיה ירוד.

כאשר נתקלתי בנתון זה על סידן וירידה במשקל, הסתכלתי עמוק יותר לתוך זה והנה קצת נתונים מכמה אתרים בלועזית:

http://health.yahoo.net/articles/weight-loss/photos/burn-fat-fast-6-nutrients-faster-weight-loss#1

כיצד הוא ממסי שומן: סידן הוא מינרל שעובד בד בבד עם ויטמין D כדי לעזור לך להעיף שומן. סידן מאוחסן בתאי שומן , וחוקרים חושבים שככל שיש יותר סידן בתא שומן, כך התא ישחרר יותר שומן להישרף. סידן גם מקדם ירידה במשקל באמצעות התקשרות לשומן במערכת העיכול שלך, מונע מחלק ממנו מלהיות נספג לתוך זרם הדם שלך.

http://www.medicalnewstoday.com/releases/142198.php

הגברת צריכת הסידן מדרבנת ירידה במשקל, כך עולה ממחקר שפורסם בגיליון האחרון של British Journal of Nutrition, אך רק אצל האנשים אשר בדיאטות שלהם חסר סידן.

” אנג’לו טרמבליי וצוות שלו בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת לאוואל גילו בתכנית ירידה במשקל של 15 שבועות שהם ערכו בנשים שמנות. המשתתפים צרכו בממוצע פחות מ- 600 מ”ג סידן ליום, בעוד שצריכה יומית מומלצת היא 1000 מ”ג. בנוסף לביצוע דיאטה דלת קלוריות, הנשים קבלו הוראה לקחת שתי טבליות ליום המכילות גם סך של 1200 מ”ג של סידן או פלצבו. מי שלקח טבליות סידן איבד כמעט 6 ק”ג במהלך התכנית, מצאו החוקרים, בהשוואה ל- 1 ק”ג אצל נשים בקבוצת הביקורת.

“ההשערה שלנו היא שהמוח יכול לזהות חוסר סידן ומבקש לפצות על ידי דרבון צריכת מזון, אשר ללא ספק פועלת נגד המטרות של כל תכנית ירידה במשקל”, אמר אנג’לו טרמבליי, בעל הקתדרה למחקר בקנדה באיכות הסביבה ומאזן אנרגיה. “נראה שצריכת סידן מספקת מביאה לדיכוי הרצון לאכול יותר”, הוא הוסיף.

“לכן צריכת סידן מספקת חשובה כדי להבטיח את ההצלחה של כל תכנית ירידה במשקל. לדברי החוקר, מעל 50% מנשים שמנות שמגיעות למרפאה שמנוהלת על ידי צוות המחקר שלו, לא צורכות את הצריכה היומית המומלצת.

“פרופסור טרמבליי וצוותו חקרו את הקשר בין סידן והשמנת יתר במשך כמה שנים. הממצאים הראשונים שלהם, שפורסמו בשנת 2003, גילו כי נשים שהיו על דיאטות עניות בסידן היו עם יותר שומן בגוף, היקף מותנים גדול יותר, ורמות כולסטרול רע גבוהות יותר מאשר אצל אלו שצרכו כמויות מתונות או גדולות של סידן. מחקר שני הראה כי ככל שאנשים צמצמו יותר את צריכתם של מוצרי חלב על פני תקופה של שש השנים שנבדקה, כך הם צברו יותר משקל ושומן בגוף וכך גם גדל אצלם יותר היקפים בקו המותניים. בשנת 2007, אנג’לו טרמבליי וצוותו ביססו קשר ישיר בין סידן ופרופיל סיכון קרדיווסקולרי נמוך יותר בקרב אלה שעל דיאטות”.

סידן חייב מגנזיום: על מנת שהגוף יספוג סידן, הוא זקוק למגנזיום ולהיפך – ביחס של 2:1 של סידן למגנזיום. הצורה הטובה ביותר של סידן היא צורת גלוקונאט. (זה משמש גם לכאבים עזים.)

סידן ומגנזיום צריכים ויטמין C: כיון ששני המינרלים הם בסיסיים, הם לא יכולים להיקלט על ידי הגוף, אלא אם כן יש להם איזה סוג של חומצה כגון ויטמין C (או חומץ תפוחים). אם אין את האיזון הזה,  זה יכול להגדיל את החסרים של שניהם בגוף. יש גם ליצור את ה-pH הנכון כדי שהגוף יוכל לספוג ולהשתמש בסידן ובמגנזיום ביעילות. אם נוטלים סידן ללא חומציות נכונה זה יכול לגרום לסידן להישאר במפרקים (דלקת מפרקים) או כליות (אבנים) ואפילו מאחורי העיניים (קטרקט).

קל מג סטרס פורמולה Cal Mag Stress Formulaאנחנו ממליצים לכן לרכוש את הנוסחה המיוחדת של NOW שנקראת קל מג סטרס פורמולה שמבטיחה את השילוב הנכון של סידו (קלציום) ומגנזיום יחד עם ויטמין C וכן ויטמין B להקלת תופעות של סטרס, שינה טובה יותר והרגשת רוגע כללית עם איזון ברמות האנרגיה בגוף.

ניתן להזמין את המוצר דרך חנות האתר שלנו כאן

פורסם בקטגוריה שמירה על המשקל. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.