אפקט יו-יו בפעולה: האם רק להוריד בכמות הקלוריות ישרוף את השומן?

שלום לך!

לא מזמן התחלתי לקרוא ספר בנושא של הגדלת מאסת השריר. זאת אחת השיטות הטובות להגדיל צריכה קלורית יומית של הגוף ואני חוקרת כעת את הכיוון הזה. המטרה – להמשיך לעזור לעצמי ולאחרים לשמור על המשקל לאחר ירידה יפה מאוד של לפחות 8 ק”ג תוך 40 יום עם דיאטת דר’ סימאונס.

בספר הזה פגשתי אמירה יפה ששוב הדגישה את התפיסה המוטעית שרווחת אצל אנשים: אם אני אוריד בכמות הקלוריות היומיות באופן משמעותי – אני אפטר מהשומן שלי.

קודם כל ישנו מושג מאוד חשוב – קצב חילוף חומרים בסיסי (Basal Matabolic Rate באנגלית) – זאת כמות הקלוריות שהגוף שלך שורף רק כדי לשמור על הפעולות של האיברים השונים שלו – פעולת הלב וכלי הדם, עבודת הריאות ודרכי הנשימה, כיווץ ושחרור השרירים, העברת אותות חשמליים בעצבים ועוד.

הנה מה שכתב ד”ר דין, מומחה לתזונה בדף בשם “מחשבון BMR”:

אנחנו משתמשים באנרגיה, ללא כל קשר למה שאנחנו עושים, אפילו אם אנחנו ישנים. מחשבון ה-BMR יחשב עבורנו מהו קצב חילוף החומרים הבסיסי שלנו (BMR); מספר הקלוריות שהיינו שורפים לולא היינו במיטה כל היום.

אם שמתם לב שכל שנה בחיים, זה נעשה קשה יותר לאכול כמה שאתם רוצים ולהישאר רזים, אז למדתם שה-BMR יורד עם הגיל. באופן דומה, הקטנת כמויות המזון בתקווה לרדת במשקל גם כן מוריד את ה-BMR, וכך הכוונות לרדת במשקל אינם באות לידי ביטוי. אבל, שגרה יומית של פעילות גופנית קרדיו-ווסקולרית (כלומר סיבולת לב-ריאה) יכול להעלות את ה-BMR ולשפר את הבריאות והכושר כאשר היכולת של הגוף לשרוף אנרגיה דועכת.

ברגע שאתם יודעים את ה-BMR, אתם יכולים לחשב את הדרישה הקלורית היומית לפי מידת הפעילות הפיזית שלכם בהתבסס על נוסחא בשם Harris Benedict.

באותו הדף תוכלי למדוד את הקצב המטבולי הבסיסי שלך ולדעת מהו המינימום הקלורי שאת חייבת לצרוך כדי לשמור על פעולת הגוף התקינה ומסת השריר הנוכחית.
http://www.space-cn.co.il/drdean_calc.asp?id=38

למה העליתי את נושא ה- BMR? כי אני רוצה להראות מה קורה אם את בוחרת לעשות דיאטה דלת קלוריות רגילה או לרוץ הרבה מאוד מבלי לדאוג לפתרון הולם לאיכות חילוף החומרים שלך, כלומר – שהקצב לא ירד באופן דרסטי והמקור לאנרגיה יהיה שומן ולא השריר שלך!

צריך לזכור שקיימים מקורות אנרגיה שונים בגוף: סוכרים זמינים יותר שמקורם בפחמימות פשוטות כמו עוגות, פסטה ולחם, סוכרים מתפרקים יותר לאט – פחמימות מורכבות כמו תפוח אדמה, אורז מלא, חיטה מלאה, אנרגיה שבאה מפירוק חלבון – בשרים, גבינות, סויה ועוד והרצוי עלינו – שומן, שזהו מרכיב מיוחד שהגוף עשה מאמץ מיוחד כדי להפוך מקורות אנרגיה אחרים לתוכו כדי לשמור את האנרגיה הלא נחוצה הזאת לעתיד.

עכשיו, תחשבי כמו הגוף: אם אין לו מספיק קלוריות, הוא לא ילך קודם כל למחסנים העומדים לרשותו שיש שם שומן! קודם כל הוא ישתמש בסוכרים זמינים יותר ואז פחות ולאחר מכן הוא ינסה לנגוס מחלבונים! בין החלבונים הוא ימצא גם את השרירים שלך. ורק כמוצא אחרון בדיאטות רגילות הגוף יפנה למאגרי שומן.

מילה על אפקט יו-יו בסיום הדיאטות: כאשר מפסיקים דיאטה דלת קלוריות רגילה, אשה מרגישה רעבה והיא מתחילה לאכול והרבה מבלי צורך אמיתי בכך. קצב חילוף החומרים שלה כבר ירוד בעקבות הרעבה שקדמה לזה ועכשיו כמעט כל גרם מעל לרמת חילוף החומרים הבסיסית שלך הופך לשומן! זאת בדיוק הסיבה למה אחרי דיאטות כאסח עולים במשקל במהירות! זה לא קורה עם תהליך ההרזיה של דר’ סימאונס! למה?

התהליך שדר’ סימאונס פיתח במהלך 40 שנה של מחקר ובדיקות קליניות מתבסס על עובדה חשובה שאצל אישה בהריון הרקמות של שרירים אינם נפגעים כלל במהלך ההריון – הרי הגוף ישמור על גוף האימא בריא ככל האפשר כדי שיוכל לגדל עובר בריא ולתת לידה טובה.

לכן, כאשר הגוף מזהה את נוכחות HCG – הורמון ההריון, אפילו אם ההורמון עצמו אינו נמצא בדם (נס הומאופתיה ורפואת ביו אנרגיה) – הגוף יפעיל את אותם השיקולים!

כלומר, רק כאשר משתמשים בכדורונים ביוליט בעלי פעולת HCG, הגוף, כאשר אינו מקבל מספיק מזון מבחוץ, יפנה לשומן ויעשה הכל כדי למצוא את השומן בכל פינה של הגוף, לפני שיחשוב לגעת בשרירים שלך או שומן חשוב אחר, כמו זה שמרפד את האיברים וכן זה ששומר על חום הגוף!

לכן, כמסקנה, אם את עושה דיאטה דלת קלוריות רגילה, תדאגי לא לרדת מתחת ל-BMR שלך ותדאגי להשלים את הפער הקלורי עם חלבון ופחמימות מורכבות. ואם את רוצה לרדת במשקל במהירות בזק מבלי לסכן את הגוף שלך – ברוכה הבאה לעולם הקסם של דיאטת דר’ סימאונס שבה תוכלי להוריד לפחות 8 ק”ג של שומן מיותר בלבד תוך 6 שבועות, להרגיש מצוין ולהראות פצצה לאורך כל התהליך ובטח ובטח – בסיומו.

תראי את סיפור ההצלחה של ירון, שהתאמן לפני התהליך וכן במהלכו. לפי טענתו ולפי המדידות שעשה, מאסת השריר שלו לא נפגעה, הוא לא הרגיש חלש במהלך התהליך, מה שאיפשר לו להמשיך להתאמן. וזאת עם דיאטה של 500 קלוריות בלבד! הנס הזה אפשרי רק בזכות הפעולה של HCG שמפנה את הגוף לשומן הלא נחוץ לפעולה יום-יומית שלו ומהווה מקור אנרגיה עצום אם הגוף מחליט להשתמש בו בתור מזון.

יש לך עוד שאלות? תוכלי לשאול אותן בפורום הפתוח שלי כאן:
http://dietathcg.co.il/forums/viewforum.php?f=2

או תעשי לייק בדף הפייסבוק שלנו ותשאלי את השאלה שלך שם:
https://www.facebook.com/dietatsimeons

מבצע ל- 10 המזמינות המהירות: מדד אחוזי שומן קטן לבדיקת אחוזי שומן לפני ואחרי התהליך. תקבלי אותו חינם עם כל הזמנה של ערכת הדיאטה שלנו!

בברכה רבה, בריאות ויופי,
ענת שטרן, יועצת בכירה
דיאטת דר’ סימאונס המקורית
DietatSimeons.co.il
Facebook.com/DietatSimeons
055-9929525

פורסם בקטגוריה דיאטת דר' סימאונס, הרזיה מהירה, חומר בעל פעולת HCG, כתבות מעניינות ברשת. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.