איך לרזות כשיושבים בבית עם כל האוכל מסביב?

בזמן הבידוד או בחופשה או בכל תקופה שאת יושבת בבית ומוקפת באוכל זה עלול להיראות הזמן הגרוע ביותר לעשות דיאטה. עם כל ההבנה שלי של המצב שלך אני לא מסכימה! אפשר לשמור על המשקל עם תזונה חכמה וגם לעשות את הדיאטה של דר’ סימאונס ולרזות יפה. איך עושים זאת?

מודעות הורמונלית – שמירה על המשקל

כדי לשמור על המשקל פשוט חייבים להבין כמה חוקים בסיסיים לגבי חילוף החומרים של הגוף שלך השולטים על עיקול המזונות שאת אוכלת ואשר קובעים אם תרזי או תשמיני.

החוק מספר אחד: רמת סוכר מוגברת גורמת לאגירת שומנים והמצב נשמר להרבה שעות.

כלומר, כאשר את אוכלת מאכלים המכילים סוכר – מתוקים למיניהם או עמילן שמתפרק לסוכר במהירות ובקלות, כמו לחמים, תפוחי אדמה, אורז ופסטה – הדם שלך סופג גלוקוזה (צורת סוכר הפשוטה ביותר), ובמיוחד כאשר יש מעט תנועה ושריפת אנרגיה, כל הגלוקוזה הזאת נאגרת לתוך תאי שומן שרק מחכים להתנפח ו … אחרי כמה ימים שהשומן הזה לא משתחרר הוא נסגר והופך למאגרים נעולים של הגוף. התוצאה – הבטן והירכיים שלך מתנפחים.

חוק מספר שתיים: צריכת שומנים בריאים תוך שמירה על רמת סוכר נמוכה בדף מביאה לפירוק שומנים בגוף!

כלומר, כאשר את כמעט ולא אוכלת סוכרים ועמילן וצורכת יותר שומנים בריאים במיוחד שומנים צמחיים אך גם שומן טבעי דל מתוך בשרים אדומים או דגים, הגוף מתרגל לעבד שומנים להשגת אנרגיה, בהתחלה מתוך המזון, אך ממשיך לעבוד גם ללא תזונה מבחוץ ומפרק שומן פנימי זמין. בהמשך, לאחר כמה ימים של שמירה על רמת סוכר נמוכה וצריכת שומנים מאוכל, הגוף מתחיל לפתוח את מאגרי השומן הנעולים. וכמובן, רק אם הוא מרגישה צורך באנרגיה נוספת כמו כאשר את מתאמנת או מוציאה אנרגיה פיסית באופן אחר.

חוק מספר שלוש: מאת דר סימאונס: “שומנים ופחמימות יחד – חילוף החומרים משתגע”

כמו שגם בזמנו דר’ סימאונס ציין בעבודת המחקר שלו בנושא של טבע ההשמנה, הבעיה הגדולה ביותר היא כאשר אוכלים פחמימות (סוכרים ועמילן) יחד עם שומנים. דוגמאות: פיצה, תפוח אדמה או פסטה בהרבה שומן, עוגות עם בשר שומני, גלידות שומניות וכו’.

במקרים האלה רמת הסוכר בדם שלך עולה, הגוף עובר למוד פעולה של איבוד פחמימות וסוכרים מהדם, ואז כל השומן שנכנס לתוך הגוף שלך ייסגר בצד כיוון שמנגנון עיבוד השומנים מנוטרל. בדיוק לכן משמינים הרבה יותר מהר מאוכל המכיל גם פחמימות וגם שומנים יחד.

תזונה חכמה – כל המשפחה אוכלת נכון

אז מה הפתרון? כמובן, לא להיות רעבים! זה רק גורם לתסכול ורצון לשבור דיאטה. לא, חייבים לאכול חכם! זה אומר – הרבה חלבון כמו בשרים ודגים לא שומניים מדי. כמות לא גדולה של פחמימות בריאות יותר כמו חיטה מלאה, אורז חום – כל אותם סוגי הפחמימה שמכילים סיבים תזונתיים שלא מתעכלים בקלות ובכך מעכבים משמעותית פירוק של עמילן לסוכר על ידי הגוף.

כלומר, עוד פעם, תזונה שמעודדת שמירה על המשקל וגם מסייעת בירידה במשקל איטית אך בטוחה:

1. הרבה חלבון לא שומני
2. מעט פחמימות מורכבות עם הרבה סיבים תזונתיים
3. מעט שומנים בריאים, בעיקר ממקורות צמחיים
4. ירקות ללא הגבלה (לפחות לא מסיבות הורמונליות)
5. פירות מגוונים אך להשתדל לא להגזים עם פירות מתוקים

שילוב למעלה מבטיח רמות אינסולין נמוכות (הורמון שעבודתו לעבד סוכר בדם וליצור שומן מסוכר יתר), רמות גלוקגון גבוהות (הורמון שעבודתו פירוק שומנים מאוכל ומתוך מאגרים פנימיים של הגוף). 

אני רוצה להדגיש: אני הרבה פחות מאמינה ביכולת לרדת במשקל בעזרת ההמלצות לעיל! יותר מדי פיתויים וגם – זה פשוט מדהים אותי כל פעם מחדש כמה מעט אנרגיה הגוף שלנו צריך לקבל מבחוץ כדי לפעול! זה אומר – רוב האוכל שאנחנו אוכלים, אפילו אם הוא בריא ולא גורם להשמנה, לצערי, עלול להיות פשוטו כמשמעו מיותר עבור הגוף ואז הגוף יצטרך כל פעם להחליט – להוציא אותו החוצה במהרה (את יודעת איפה :)), או, לאגור לתוך שומן לימים קשים יותר ואז לנעול אותו אחרי כמה ימים שלא יגעו בו בקלות.

לכן ההמלצות למעלה הן מעולות כדי לשמור על המשקל!

עוד דבר חשוב: הרבה, הרבה, הרבה יותר פשוט לשמור על המשקל כאשר כל האנשים בבית אוכלים לפי הכללים האלה! אז למה לא לנצל את התקופה הזאת כדי להסביר, לחנך ולהרגיל את כל בני הבית לחוקים האלה וכך לשמור על הבריאות והמשקל של כולם?! מאחלת לך רצון וכוח נפשי לפעול בכיוון הזה!

ירידה במשקל – דיאטת דר’ סימאונס עם תכנון נכון

אין מה לעשות מבחינתי, אך אני מרזה רק עם הדיאטה של דר’ סימאונס – דרך בדוקה, מאוד מובנית וברורה של חוקים המבטיחים ירידה יומית במשקל. וכן, אם חוטאים מדי יום, אולי לא תהיה ירידה משמעותית במשקל, אך יכול להיות שבתקופת ישיבה בבית, אפילו חוסר עלייה במשקל זה גם הישג. את יודעת למה אני מתכוונת :)

אז איך מבצעים את התהליך? עם תכנון מראש של מה קונים ומה ומתי אוכלים בדיוק!!! 

אני בטוחה – אם את מכירה היטב את התהליך, עושה תכנון ל 3 עד 7 ימים מראש, קונה את המצרכים הדרושים, מכינה ומאחסנת את האוכל המותר – יש לך סיכוי טוב להצליח ולא רק לשמור על המשקל אלא לרדת ויפה! לדעתי, לרזות 6 ק”ג תוך חודש כאשר כל החברות שלך העלו את המשקל הזה – סיבה למסיבה וגאווה גדולה!

עקרונות תהליך ההרזיה של דר’ סימאונס

אם עוד לא עשית את התהליך של דר’ סימאונס, כדאי להכיר את העקרונות שלו מראש. תוכלי לקרוא את הפרקים הפתוחים של המדריך שלי בעמוד המיוחד במרכז התמיכה המקוונת שלי כאן:
דר סימאונס – מדריך מקוון.

רשימת בדיקה להצלחה בתהליך

כאשר את מתחילה את התהליך יחד איתי, את מקבל רשימת בדיקה (checklist) – רשימה שלוקחת אותך צעד אחרי צעד דרך התהליך. מהו הצעד הראשון, מה לקרוא, מה למדוד, מה להכין, מתי בדיוק להתחיל, איפה לקבל עזרה וכדומה. דף המעקב נשלח אליך באימייל הראשון אחרי רכישת ערכת הדיאטה וגם זמין תמיד להורדה במרכז התמיכה שלנו באתר וגם ביישום לנייד המיוחד שבנינו.

קהילת אנשים התומכת בך לאוכל כל הדרך

לדעתי, הדבר החזק אצלי זה קבוצת הווטסאפ שלי! כן, את יכולה לשאול שאלות פרטיות דרך אימייל, או לבקש שאחזור אליך לטלפון, אבל רוב מוחלט של שאלות ותשובות נמצאות הן בפורום סגור ללקוחות באתר התמיכה שלנו ו … בקבוצת התמיכה בווטסאפ שיצרתי ואני מוסיפה לשם כל לקוח. אין כמו להתעורר בבוקר, להישקל, לראות ירידה במשקל ולשתף את ההשיג הזה עם אנשים שמבינים את התעלות הרוח שמרגישים מכך!

יומן מעקב אינטראקטיבי

אין את זה לאף אחד אחר! פיתחנו יומן מעקב שמאפשר להזין משקל בוקר ולפי השלב שאת נמצאת בו הוא יגיד האם השינוי במשקל הוא טוב או צריך לבדוק משהו ואז יפנה אותך לפרק המתאים של המדריך, פורום תמיכה מתאים ויזמין ליצור קשר איתי לקבל ייעוץ והדרכה.

היומן גם מאפשר לנהל רשימת המאכלים שצרכת במהלך היום עם ספירה אוטומטית של קלוריות, כאשר את יכולה לבחור רק מתוך רשימת המזונות המותרים בזמן התהליך. כמסקנה, אם את לא מוצאת את המוצר שאת רוצה לצרוך – זה אומר שהוא אסור! פשוט.

והחשוב – אני תמיד יכולה לראות את ההתקדמות שלך וגם ההיסטוריה שלך בדיאטה כדי לדעת מה עשית נכון ומה דורש תיקון. זהו הכוח של היומן האינטראקטיבי שלנו. וכן, הוא זמין גם בתור יישום לטלפונים ניידים!

אני מזמינה אותך ליצור קשר איתי אם יש לך שאלות נוספות או לבצע הזמנה באופן מידי ולנצל את הימים האלה כדי לשפר את הבריאות שלך, להיראות טוב יותר, לעזור לכל המשפחה ולהשיג חן וחינניות מחודשים!

בברכת בריאות ויופי,
ענת שטרן, יועצת ותומכת
דיאטת דר’ סימאונס המקורית
פחות 8 עד 15 ק”ג של שומן מיותר
תוך 23 עד 40 ימים של דיאטה
ללא רעב, חולשה או עור רפוי
שווה ביותר! תצטרפי היום!

פורסם בקטגוריה דיאטת דר' סימאונס, כללי, שמירה על המשקל. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.